Lipiec 21, 2009

Usuwanie owłosienia wciąż niepopularne w Polsce

Artykuł mniej poważny niż zwykle i poruszający pewien problem społeczny. Zgodziliśmy się napisać na ten temat po wielu prośbach naszych czytelników.

Problem wydaje się dość błahy jednak według ostatnich badań Polacy, a w szczególności mężczyźni nie dbają o zbyt duże owłosienie na ciele.

Przypomnijmy, że Polska oraz inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej są najbardziej owłosieni zarówno jeśli chodzi o kobiety jak i mężczyźni.

Na Zachodzie od wielu lat prawie każda dorosła osoba poddaje się zabiegom depilacji laserowej przez co usuwanie owłosienia jest skuteczniejsze niż np. tradycyjna depilacja, którą trzeba cyklicznie odnawiać.

Nasza dziennikarka Katarzyna Rojek wybrała się na jeden z londyńskich basenów w Hammersmith.

„..okazało się, że wszyscy typowani mężczyźni przeze mnie mężczyźni, którzy mieli zarost na plecach to głównie Polacy (5), Słowacy(2) i Portugalczyk (1)…”

Czy problem usuwania owłosienia jest wciąż dużym problemem społecznym Polaków? Czy depilacja laserowa stanie się normalnym zabiegiem stosowanym powszechnie przez naszych rodaków? Według ostatnich badań na tym polu nie jest najlepiej.

Mamy nadzieję, że owłosienie to nie będzie wizytówka naszego pochodzenia a depilacja laserowa rozpowszechni się jeszcze bardziej w naszym kraju 😉