Sierpień 22, 2011

UE stworzyła centrum informacji o nowotworach

Unia Europejska to nie tylko kryzysy i wielkie inwestycje, to również, bliskie ludziom inicjatywy, jak powstanie strony www.ecancerhub.eu Dzięki niej ma powstać kompletna platforma multimedialna dla pacjentów, ich rodzin oraz specjalistów ze służby zdrowia i naukowców. Tak kompleksowe podejście do tematu ma pomóc nie tylko zwiększyć liczbę informacji o nowotwoarach, ale także skupić w jednym miejscu ich charakterystykę, metody leczenia, rokowania, informacje o postępie w rozwoju metod leczenia, profilaktyki i samych leków.

Główną funkcją strony będzie więc informacja i poradnictwo, pozbawione uogólnień i uproszczeń porady mają pomóc pacjentom i rodzinom w leczeniu i psychicznym radzeniu sobie z chorobą. Oprócz opisów wszystkich rodzajów choroby, oraz sposobów jej leczenia pojawią się również informacje o prowadzonych badaniach klinicznych.

Na stronie uruchomiono również dział dla specjalistów, gdzie publikowane będą wyniki najnowszych badań dotyczących choroby, budowy DNA, czy też ludzkiej odporności. Oprócz tego uruchomione zostaną specjalne funkcje społęcznościowe jak forum, blog, czy grupy wsparcia.

Na razie strona działa tylko po angielsku, ale planowane są tłumaczeniu.