Maj 14, 2009

Ruszyła promocja wyborów do europarlamentu

Polski rząd szykuje się na totalną katastrofą związaną z czerwcowymi wyborami do europarlamentu. W sondażach wynika że do urn może pójść tylko 12% Polaków. Tak drastyczny wynik byłby wstydem przed całą Europą. Niespodziewania na pomoc przybył Parlament Europejski i telewizje komercyjne.

W krajach całej Unii pokazywany jest spot z cyklu „Wybory Europejskie – TY decydujesz”. Reklama przedstawia ludzi przekazujących fikcyjne, często niekorzystne informację – następnie wyświetlając znaczący napis: „To nie są prawdziwe informację – Ty zdecydujesz jaka będzie ich treść”. Taką iluzję wpływy na prawodawstwo Unijne pokażą wszystkie główne stacje telewizyjne(TVP, TVN, Polsta, TV Puls) oraz kilka telewizji regionalnych.

Co stanowi większą niespodziankę wszystkie spoty będą emitowane bezpłatnie:

  • Informowanie o wyborach europejskich ma olbrzymie znaczenie społeczne, dlatego wszystkie telewizje zgodziły się oddać czas antenowy za darmo – mówi dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta.

Oprócz kampanii telewizyjnej, planowane jest rozwieszenie billboardów, plakatów a nawet akcje uliczne. Działacze PE muszą się spieszyć bo wybory już 7 czerwca. Mimo tak szeroko zakrojonej akcji sceptycy mają wątpliwości, czy taki rodzaj promocji trafi do Polaków. Bowiem mają oni dosyć ciągłych kłótni na szczycie władzy i nie wierzą że takie wybory zmienią cokolwiek.

Więcej informacji oraz spot reklamowy można zobaczyć pod adresem:
http://www.europarl.europa.eu/elections2009/default.htm?language=pl