Grudzień 9, 2010

Koniec opłat roamingowych?

Doskonałe wiadomości napływają z Unii Europejskiej, Komisarz ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes¸ weźmie się z analizę opłat roamingowych, ale jak już sama zapowiada, chce by do 2015 roku znikły one całkowicie.
Słowa Pani komisarz potwierdza, dodają: Już za pięć lat mogą się skończyć wysokie stawki za międzynarodowe połączenia z telefonów komórkowych, a sklepy internetowe będą oferowały usługi wszystkim bez wyjątku państwom Unii Europejskiej.
Analiza danych i ofert operatorów ruszyła już na początku grudnia, w przyszłym roku poznamy wstępne ustalenia i plan długofalowych działań. Pewnym jest że w najbliższym czasie Komisja Europejska będzie chciała obniżyć dotychczasowe stawki za połączenia głosowe o 50%, natomiast opłaty za SMS i MMS o 60%
To dobra wiadomość tak dla polaków jak i jej wszystkich obywateli. Od otwarcia strefy Schengen, zauważono wzmożone migracje, ewentualne obniżenie opłat roamingu będzie doskonale przyjęte właśnie przez ludzi pracujących lub często przebywających poza granicami swojego kraju, jest to dobry krok w polityce nastawionej na człowieka, a nie na zyski.