Lipiec 16, 2009

Jerzy Buzek Przewodniczącym PE

To, na co wszyscy Polacy mieli cichą, a później głośną nadzieję wreszcie stało się faktem. Jerzy Buzek, decyzją 555 posłów został wybrany nowym przewodniczącym europarlamentu. Swoją 2,5 letnią kadencję zaczął od słów – Zrobię wszystko, by nie zawieść Waszego zaufania. Chce pracować z Wami wszystkimi bez względu na polityczne przekonania. 

Nominacja Polaka na szefa Parlamentu  Europejskiego, to historyczna szansa dla Naszego kraju. Żaden Polak do tej pory nie zajmował tak wysokiego stanowiska. Gratulacje napływały z każdej strony. – To jest bardzo ważny, piękny moment i dowód na mądre wykorzystanie wolności przez Polskę – Chwalił Bronisław Komorowski. Polska na 20 lecie niepodległości dostała piękny prezent od Europy i mimo, iż nie wiąże się on z faktyczną władzą, zyskujemy duży szacunek w oczach innych państw.

Wybór Polaka jest historyczny jeszcze z dwóch względów, nikt wcześniej, nie został wybrany tak dużą ilością głosów, oraz jest to pierwszy przewodniczący Parlamentu z Europy Wschodniej.